Kehanet (Prophecy) Sistemi nedir?

Kehanet sistemini kısaca anlatmak gerekirse, karakterinizin gelecekte başına gelecek bazı olayları henüz gerçekleşmeden size söyleyen bir sistemdir. Oyunda Ledge haritasındaki Navali‘yi kurtardığınızda bu mekanik sizin kullanımınıza açılır. Bu sistem ile Navali üzerinden 1 Silver Coin karşılığında kehanet satın alabilirsiniz ve oyunda şu an için toplamda 199 adet (v3.1) farklı kehanet bulunmaktadır. Kehanet sisteminde beğenmediğiniz kehanetleri belirli bir Silver Coin karşılığında karakterinizin geleceğinden çıkarabilirsiniz. Bu sistem ayni zamanda, Currency elde etme yolu olarak da kullanılır ve end-game diye tabir ettiğimiz ileri seviye içeriğe ulaştığınızda size iyi bir gelir sağlar, bu nedenle birçok oyuncu tarafından kullanılır.


Kehanet Kullanımı
Oyunda Navali ile konuşup, “Seek Prophecy” seçtiğinizde size 1x  Silver Coin karşılığında bir kehanet sunar ve aynı anda en fazla 7 adet kehanete sahip olabilirsiniz. Kehanet sisteminde eğer hoşunuza gitmeyen ya da satmak istediğiniz bir kehanet ile karşılaşırsanız Navali ile konuşup Seal Prophecy seçeneğini kullanabilirsiniz. Seal Prophecy ile sahip olduğunuz kehanetleri henüz gerçekleşmeden geleceğinizden çıkarabilirsiniz ve isterseniz satar, isterseniz atarsınız fakat şunu unutmayın bazı kehanetleri geleceğinizden çıkartmak size birkaç Silver Coin‘den fazlasına mal olabilir. 

Oyun içindeyken Prophecy sayfasına erişmek için “H” tuşuna basabilir ya da Navali ile konuşarak “View your prophecy” seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Kehanet arama sistemimizi kullanarak elinizdeki kehanetlerin nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

error: İçerik kopyalanamaz!