Oyuna başlamak isteyen ya da hali hazırda başlayan oyuncuların gözünü korkutan o büyük pasif ağacına sahip ‘bu çok karmaşık ben bunu çözemem‘ denilen oyun Path Of Exile.  Oyunda yaklaşık olarak 1325 adet pasif puanı vardır ve bunların içinden sadece işinize yarayanları seçmek istediğinizde ortalama 150-200 adeti geçmeyecek olan bir sisteme sahiptir, yani kısacası korkmanıza gerek yok fakat alışmanız biraz zaman alabilir. Path Of Exile şu an piyasadaki en derin karakter yapılandırmasına sahip oyun olup, bu içeriği size tamamen ücretsiz olarak sunmaktadır. Oyunda Pay to Win (P2W) içerik kesinlikle yoktur. Eşyaları depolamanızı kolaylaştıracak kasa özelleştirmeleri dışında bütün satın alınabilir içerik kozmetiktir ve oynanışa etkisi yoktur.

Oyunda altın vesaire gibi bir ortak para birimi yoktur ve alış verişler oyunun kendi bünyesinde kurulmuş olan bir takas sistemi ile gerçekleşir. Bazı değerli eşyaları veya Orb‘ları biriktirerek istediğiniz eşyaları almak için oyuncularla takas edebilirsiniz.

Oyunda toplam olarak 7 adet karakter sınıfı ve 19 adet alt sınıf mevcuttur. En iyi ya da en kötü sınıf diye bir şey söz konusu değildir ve her sınıf kendi içerisinde belirli yapılandırmalar ile oyun sonuna sizi götürebilir. Oyunda Temporary League(Geçici Lig) ve Standard League(Kalıcı Lig) oyun sistemi bulunmaktadır. Geçici lig sistemi şu şekildedir ; Oyuna sıfırdan başlarsınız ve bununla birlikte gelen  yeni özellikleri eşyaları ve içeriği oynama imkanı kazanırsınız. Bu ligleri 3-4 ay gibi bir süre boyunca oynamanıza izin verirler ve lig süresi bittiğinde var olan bütün karakterleriniz, eşyaları ile birlikte oyun içi kasanız dahil mevcut bulunan ve hiçbir zaman sıfırlanmamış olan lige yani Standard League‘e aktarılır. Hiçbir şey kaybetmezsiniz ve yeni bir lig gelinceye kadar oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Yeni lig geldiğinde ise karar size kalmıştır, ister yeni lig içerisinde yeni bir karakter açar ve sıfırdan başlayarak lig süresi boyunca yenilikler ile oyunu oynarsınız ya da mevcut bulunan karakterleriniz ile Standard ligde oynamaya devam edersiniz. Bunları söylerken şunu belirtmek isterim ki yeni bir ligin anlamı yeni bir ekonomi demek olduğundan, oyunda istediğiniz eşyaları kalıcı mevcut lige kıyasla daha hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. 

Genel olarak bu bilgileri verdikten sonra kafanızda beliren ya da belirmeyen diğer bütün bilgiler için sizi rehber kategorimize davet ediyoruz.

error: İçerik kopyalanamaz!